Výmena a vrátenie tovaru

 
Výmena tovaru

Tovar zakúpený v internetovom obchode www.doublered.sk, v prípade že bude nenosený a nepoškodený v pôvodnom obale.

Náhradný tovar Vám doručí kuriér, ktorému odovzdáte tovar nevyhovujúcej veľkosti. Pri výmene za inú veľkosť je potrebné vytvoriť si novú objednávku, výmenu treba  uviesť v poznámke objednávky - "výmena tovaru za iný"  (číslo objednávky, z ktorej tovar vymieňate, názov a veľkosť tovaru čo vrátite) vybrať spôsob prepravy "Výmena" POZOR!! je nutné zadať do zľavový kód EXCHANGE v opačnom prípade bude kuriér požadovať celú sumu z objednávky tovaru!

Zabaľte nevyhovujúci tovar spolu s kópiou daňového dokladu (faktúra), ktorý sme Vám poslali s tovarom alebo emailom. Môžete do balíka priložiť aj žiadosť o výmenu tovaru, v ktorej vyplníte o aký model a veľkosť máte záujem. Prepravné náklady sú 6,90 €. 

Výmena nie je možná v prípadoch:

  • tovar je mechanicky poškodený
  • ak tovar nesie známky používania a opotrebenia
  • tovar nie je kompletný (vrátane príslušenstva, záručného listu, návodu atď., ak bol k nemu dodaný)

V prípade neoprávnenej výmeny tovaru bude tento tovar vrátený zákazníkovi na jeho náklady.

Vrátenie tovaru

Tovar zakúpený v internetovom obchode www.doublered.sk môžete bez udania dôvodu vrátiť do 14 dní od prevzatia tovaru. Predávajúci upozorňuje, že v prípade odstúpenia od zmluvy ponesie spotrebiteľ náklady spojené s vrátením tovaru (typicky poštovné). 

Zašlite nám tovar na adresu DOUBLE RED, Štúrova 20, 977 01 Brezno, alebo ho prineste osobne na Mostárenskú 9 v Brezne medzi 8:00 a 16:00 hod najneskôr do 14 dní odo dňa uplatnenia práva na odstúpenie od zmluvy. Lehota sa považuje za zachovanú, ak tovar odošlete späť pred uplynutím 14-dňovej lehoty. Tovar je vhodné zaslať ako balík doporučenou zásielkou pre potreby dokladovania zaslania. Tovar neposielajte dobierkou, takýto balík neprevezmeme. 

Do balíka pribaľte odstúpenie od zmluvy a kópiu daňového dokladu (faktúra), ktorý sme Vám poslali s tovarom alebo emailom. Ak máte záujem môžete vyplniť a zaslať náš vzorový formulár na odstúpenie od zmluvy alebo akékoľvek iné jednoznačné vyhlásenie o odstúpení od zmluvy.

Od zmluvy nie je možné odstúpiť v nasledovných prípadoch:

  • tovar je mechanicky poškodený
  • tovar nie je kompletný (vrátane príslušenstva, záručného listu, návodu atď., ak bol k nemu dodaný)

Zodpovedáte iba za akékoľvek zníženie hodnoty tovaru v dôsledku zaobchádzania s ním iným spôsobom, než aký je potrebný na zistenie povahy, vlastností a funkčností tovaru. Ak bude tovar poškodený, potom si predávajúci vyhradzuje nárok na primeranú finančnú náhradu za znehodnotenie tovaru a vráti kupujúcemu kúpnu cenu len čiastočne (predávajúci si nárok za zníženie hodnoty tovaru jednostranne započíta, o čom bude kupujúceho informovať).

Upozorňujeme, že predávajúci nie je povinný vrátiť prijaté peňažné prostiedky kupujúcemu skôr, než mu kupujúci tovar odovzdá alebo preukáže, že tovar odoslal.

V prípade neoprávneného vrátenia tovaru bude tento tovar vrátený zákazníkovi na jeho náklady.