Výmena a vrátenie tovaru

 

Výmena tovaru

Tovar zakúpený v internetovom obchode www.doublered.sk môžete do 14 dní od prevzatia tovaru vymeniť za inú veľkosť, v prípade že bude nenosený a nepoškodený v pôvodnom obale.

Náhradný tovar Vám doručí kuriér, ktorému odovzdáte tovar nevyhovujúcej veľkosti. Pri výmene za inú veľkosť je potrebné vytvoriť si novú objednávku, výmenu treba  uviesť v poznámke objednávky - "výmena tovaru za iný"  (číslo objednávky, z ktorej tovar vymieňate, názov a veľkosť tovaru čo vrátite).

Zabaľte nevyhovujúci tovar spolu s kópiou daňového dokladu (faktúra), ktorý sme Vám poslali s tovarom alebo emailom. Môžete do balíka priložiť aj žiadosť o výmenu tovaru, v ktorej vyplníte o aký model a veľkosť máte záujem. Prepravné náklady sú 4,95 €. 

Výmena nie je možná v prípadoch:

  • tovar je mechanicky poškodený
  • ak tovar nesie známky používania a opotrebenia
  • tovar nie je kompletný (vrátane príslušenstva, záručného listu, návodu atď., ak bol k nemu dodaný)

V prípade neoprávnenej výmeny tovaru bude tento tovar vrátený zákazníkovi na jeho náklady.

Vrátenie tovaru

Tovar zakúpený v internetovom obchode www.doublered.sk môžete bez udania dôvodu vrátiť do 14 dní od prevzatia tovaru. Predávajúci upozorňuje, že v prípade odstúpenia od zmluvy ponesie spotrebiteľ náklady spojené s vrátením tovaru (typicky poštovné). Pri bezdôvodnom odstúpení od zmluvy Vám budú účtované prepravné náklady.  
Tovar je nutné zaslať na adresu DOUBLE RED, Štúrova 20, 977 01 Brezno, prípadne doniesť osobne na Mostárenskú 9 v Brezne medzi 8:00 a 16:00 hod. Tovar je vhodné zaslať ako balík doporučenou zásielkou pre potreby dokladovania zaslania. Tovar neposielajte dobierkou, takýto balík neprevezmeme. 
Do balíka pribaľte Odstúpenie od zmluvy a kópiu daňového dokladu (faktúra), ktorý sme Vám poslali s tovarom alebo emailom. Pre  rýchle a správne vybavenie odstúpenia od zmluvy môžete využiť náš formulár na odstúpenie od zmluvy.

Od zmluvy nie je možné odstúpiť v nasledovných prípadoch:

  • tovar je mechanicky poškodený
  • tovar nie je kompletný (vrátane príslušenstva, záručného listu, návodu atď., ak bol k nemu dodaný)

Ak bude tovar poškodený, potom si predávajúci vyhradzuje nárok na primeranú finančnú náhradu za znehodnotenie tovaru a vráti kupujúcemu kúpnu cenu len čiastočne (predávajúci si nárok za zníženie hodnoty tovaru jednostranne započíta, o čom bude kupujúceho informovať).

Upozorňujeme, že predávajúci nie je povinný vrátiť prijaté peňažné prostiedky kupujúcemu skôr, než mu kupujúci tovar odovzdá alebo preukáže, že tovar odoslal.

V prípade neoprávneného vrátenia tovaru bude tento tovar vrátený zákazníkovi na jeho náklady.